Inne cyfrowe waluty

Kryptowaluty to dzisiaj już nie tylko zagadnienie dla pasjonatów technologii czy zdeklarowanych inwestorów. Temat ten przyciąga coraz szersze grono osób, które chcą zrozumieć, jak działa ten rynek i jakie są perspektywy na przyszłe miesiące. W gronie kryptowalut można wyróżnić Bitcoin, który od lat jest niekwestionowanym liderem, ale też całą gamę tzw.

altcoinów, czyli alternatywnych kryptowalut. Te drugie na prawdę często określane są jako kryptowaluty z potencjałem, ponieważ ich wartość rośnie w szybkim tempie i przyciąga coraz więcej inwestorów.
Czym tak rzeczywiście są altcoiny? To zwyczajnie kryptowaluty, które są alternatywą dla Bitcoina. Bitcoin jest pierwszą i najpopularniejszą kryptowalutą na świecie, niemniej jednak jego wartość jest bardzo niestabilna. Altcoiny, z drugiej strony, są mniej popularne, niemniej jednak ich wartość może wzrosnąć bardzo szybko. Wiele altcoinów ma bowiem duży potencjał, który może przyciągnąć inwestorów.
Jednym z najbardziej znanych altcoinów jest Ethereum. Jest to kryptowaluta, która została wykonana w 2015 roku i od tego czasu zyskała dużą popularność. Ethereum to nie tylko i wyłącznie kryptowaluta, ale także platforma, na której można budować aplikacje z wykorzystaniem technologii blockchain. Ethereum ma wiele zastosowań, w tym przykładowo w dziedzinie finansów, medycyny czy logistyki. Jedną z cech wyróżniających Ethereum na tle innych altcoinów jest to, że posiada ono własny język kodowania programowego, co pozwala budowanie bardziej trudnych aplikacji.
Innym altcoinem z potencjałem jest Ripple. Jest to kryptowaluta, która ma swoje przeznaczenie przede wszystkim w płatnościach międzynarodowych. Ripple to platforma, która umożliwia przesyłanie pieniędzy na całym świecie w ciągu kilku sekund. W przeciwieństwie do Bitcoin, Ripple jest bardziej stabilny i ma mniejsze koszty transakcyjne. Z tego powodu jest on na prawdę często wykorzystywany w biznesie jako alternatywa dla tradycyjnych sposobności płatności.
Innymi altcoinami z potencjałem są Litecoin czy Cardano. Każdy z owych altcoinów ma swoje unikalne cechy i funkcje, które przyciągają inwestorów. Litecoin to kryptowaluta, która powstała w 2011 roku jako alternatywa dla Bitcoina. W odróżnieniu od Bitcoina, Litecoin pozwala szybsze transakcje oraz mniejsze opłaty. Cardano to platforma, na której można budować aplikacje z wykorzystaniem technologii blockchain.

Źródło: tanie altcoiny z potencjałem.