Czy ta osoba mówi nieprawdę – wariograf wykrywacz kłamstw

W istnieniu ludzkim od w każdej chwili istniała zdrada jednakże w przeszłości nie było możliwe dojście prawdy. W wielu sytuacjach powinno się było wierzyć na słowo lub również zwyczajnie żyć z świadomością, że ma możliwość się być zdradzonym. W bardzo wielu sytuacjach kończyło się na zapewnieniach partnera, że on nie zdradza, a tylko wszystko co w tej chwili się mówi to są tylko bardzo perfidne pomówienia.

Dzięki takiemu stanowi rzeczy w znaczącej liczbie sytuacji udawało się wymknąć od odpowiedzialności osobom, które czuły się winne i nie ponosić konsekwencji za swoje czyny. Kobiety czy też mężczyźni często żyli nie będąc świadomymi, że  jego życie jest całe kłamstwa i nieprawdziwych słów.

Współcześnie już nie jest tak bardzo prosto, ponieważ istnieją już sposoby na to by dość do prawdy. Coraz powszechniejsze stało się tak zwane badanie na wykrywaczu kłamstw, czyli wariografie. Badanie to jest bezbolesne i co ma możliwość  być pokrzepiające dla osób podejrzewających zdrady przeważnie nie myli się. Działanie jego jest związane z odczytywaniem sygnałów jakie wysyła organizm. Podczas badania osobie badanej kontroluje się czynności życiowe – ciśnienie krwi i uderzenia serca.  W znaczącej liczbie przypadków gdy osoba kłamie to przyspiesza się jej akcja serca oraz dodatkowo ciśnienie tętnicze co odczytywane jest za kłamstwo.

Z całkowitą czyli stu procentową pewnością poddanie się tego rodzaju badaniu ma możliwość spowodować wzrost zaufania partnerów wobec siebie. Jednak czy jest to jakieś rozwiązane nieprosto powiedzieć, ponieważ wspólne życie powinno polegać na wspólnym zaufaniu, które wszakże jest podstawą każdego związku. Bez niej bowiem   nie można czuć się bezpiecznym.

Zobacz więcej: wariograf wykrywacz kłamstw.